Yükleniyor...

RENKLERİN DUYGUSAL HARMONİSİ COLORATURA DE CARTIER

06.08.2018/Yaratıcı keşifliliği ve evrensel bir meraktan ilham alan Maison de Cartier dünyanın tüm renklerini bir araya getirdiği ve uçsuz bucaksız kıtaların farklılığı ile yerel geleneklerini harmanladığı bu muhteşem koleksiyonu mücevher tutkunları ile buluşturuyor.

Yaratıcı keşifliliği ve evrensel bir meraktan ilham alan Maison de Cartier dünyanın tüm renklerini bir araya getirdiği ve uçsuz bucaksız kıtaların farklılığı ile yerel geleneklerini harmanladığı bu muhteşem koleksiyonu mücevher tutkunları ile buluşturuyor. Cartier’nin yüksek mücevhercilik alanındaki yeni koleksyonu Coloratura de Cartier’de, geçmiş ve bugün arasındaki ilişkiler, kültürler ve nesiller arasındaki bağlantıları kutlamanın, paylaşmanın ve neşenin insani değerleri yorumlanıyor. Dünyanın çeşitliliği zengin bir palet olarak sunuluyor, renkler bir araya geliyor, ufuklar kesişiyor ve hep birlikte dinamik bir orkestraya imza atıyorlar; Hindistan’ın canlı renkleri, Asya ve Orient’in kararlı kontrastları, Japonya’nın usta paletleri ve Afrika’nın sıcak tonları, stilin ve coşkunun ortak vizyonu sayesinde bu koleksiyonda bir bütünlük oluşturuyor. İddialı renk kombinleri, Maison’un dünya görüşünü anlatırcasına Cartier tarihinin ilk gününden bu yana tasarımcıları tarafından kucaklandı. Cartier’nin renk paleti, ilhamını ve zenginliğini Cartier kardeşlerin seyahatlerinden, Paris’teki Ballets Russes Topluluğu’ndan, yeni karşılaşmalardan ve atölye araştırmalarından aldı.

Ateş kırmızısı rubelit, gök mavisi turmalin ve çimen yeşili krizoberil: Maison’un seçkin paleti, Holika setinde, bu sette daha keskin bir enerjiyle yüklü. Ansamble, ilkbaharın gelişinin kutlandığı geleneksel Hint festivali olan holi seremonilerinin coşkusunu, patlayan renklerini ve neşesini sergiliyor. Kalabalıkların, tüm renklerin pigmentleriyle yıkandığı coşkulu bir sevinç anı bu. Bu kreasyondaki mavi ve pembe turmalinler, krizoberiller ve rubelitler birbirlerine, sevinç dolu bir müziksel iletişimle, orkestranın notaları gibi yanıt veriyor. Teknik hüner kendisini oranlarda ve birbirine bağlı taşlar kullanılarak üretilmiş çift dış bükeyli şekilde gösteriyor. Bileziğin gizli yapısı, bu nedenle oldukça komplike.

Cartier’de renkler, çok katmanlı ve davetkar bir bağlamda sunuluyor. Mücevher evi, renkleri, en coşkulu hallerini yansıtmak ve görsel efekt yaratmak için biraraya getiriyor. Cartier, tüm koleksiyonlarında olduğu gibi Coloratura de Cartier’de de, güzelliği baktığı her yerde arıyor, bu onun ilhamının daimi kaynağı.Maison de Cartier, seyahatler ve hayal gücünün yanı sıra yeni keşifler ve karşılaşmalarla da beslenerek sınırsız yeni yaratıcı görsel sahneler tasarlıyor.

cartier@cunique.com.tr